МРТ горла и гортани

МРТ горла та гортані – особливості процедури

МРТ є методикою медичного дослідження, що широко застосовується в сучасній медицині для сканування різних органів і систем організму людини, зокрема горла та гортані. Маючи досить складну будову, саме ці зони містять у собі безліч окремих органів і частин, розташованих на досить обмеженому просторі, що робить їх особливо значущими для нормального функціонування організму. Саме тому для їх обстеження дуже важливо застосовувати діагностику, що не містить в собі рентгенівського опромінення, що робить МРТ однією з найбільш ефективних методик для діагностування горла, гортані та супутніх їм систем.

В основі МРТ лежить використання магнітного поля і радіохвиль, які використовуються для обстеження різних систем органів і тканин в організмі.

Принцип ядерного магнітного резонансу дозволив отримати МР-зображення.

В основі методики дослідження лежить вимірювання електромагнітного відгуку ядер водню під час перебування останніх у магнітному полі певної напруженості. За рахунок використання подібної методики стало можливим вивчення глибоко лежачих структур тіла пацієнта, зважаючи на насиченість тканин воднем, і його електромагнітних властивостей.

За допомогою томографа через тіло пацієнта, а саме досліджувальну область, пропускаються особливі електромагнітні імпульси, після чого прилад записує результати. Потім дані обробляються за допомогою спецпрограми, яка видає на його основі зображення — МР-знімок. Проводиться сканування шарами, по зрізах, розмір кроку при цьому становить близько 4 міліметрів. При цьому на силу напруги магнітного поля в значній мірі впливає товщина зрізу — зокрема, чим вищий перший показник, тим менша товщина кроку, а значить, тим більше правдивої інформації показує проведене дослідження.

Перелік показань для МРТ гортані та горла

Рішення про необхідність проведення МРТ приймає безпосередньо лікар. Це може бути пульмонолог, терапевт, ЛОР або онколог. Крім цього, він розшифровує отримані результати дослідження, зокрема, визначає стан голосовиків і слизових тканин у горлі та гортані. Приводом для направлення хворого на магнітно-резонансну томографію гортані та горла виступають наступні фактори:

 • допущення про виникнення пухлини;
 • аномалії в будові досліджуваних органів;
 • утруднене ковтання і дихання, проблеми з проходженням їжі;
 • ларингіт;
 • набряк шиї;
 • травма шиї, горла або голосовиків;
 • післяопераційний період.

У тому випадку, якщо у лікарів виникають підозри на наявність сторонніх тіл у цих органах, в більшості випадків пацієнту призначається комп’ютерна томографія, оскільки це дослідження дозволяє отримати найбільш чітку картину твердих предметів, у тому числі їх контуру, а також зіткнення останніх з м’якими тканинами.

Якщо ж говорити про щитоподібну залозу, то тут МРТ як дослідження фактично не застосовується – УЗД у цьому випадку набагато більш інформативне. Річ у тому, що щитівка фактично не прихована за іншими органами чи кістками і при цьому розташована максимально близько до шкіри, тому немає ніяких перешкод для ультразвуку.

Діагностичні можливості

Що ж можна побачити на результаті магнітно-резонансної томографії гортані? Як показує практика, знімки МРТ горла і гортані, розшифровані досвідченим лікарем-радіологом, можуть показати повну картину анатомічної будови даної зони, надають максимально інформативні відомості про кровоносну та лімфатичну системи, а також про будову і стан гортані, трахеї і тканини шиї.

Зокрема, на знімках можна побачити:

 • осередок запалення;
 • наявність пухлин або метастазів;
 • порушення в лімфатичній системі;
 • слизові тканини, зв’язки;
 • патологічні стани судин;
 • стан хрящів.

Найбільш частим показанням для призначення МРТ є підозра на наявність у пацієнта пухлинного утворення. Вся річ у тому, що онкологія в цій зоні організму за статистикою є різновидом раку, що найбільш часто зустрічається. Саме через ці органи проходить фактично все, що людина вживає – в тому числі їжа, спиртне, сигаретний дим і багато іншого. Таким чином область горла і рота найбільш піддається впливу канцерогенів.

Проведення магнітно-резонансної томографії гортані та горла дозволяє визначити наявність пухлини на ранніх стадіях з високою часткою ефективності, що значно збільшує шанси на успішне лікування.

МРТ горла — це, по суті, єдиний тип дослідження, що не передбачає хірургічного втручання і дозволяє з високим ступенем імовірності виявити в лімфовузлах клітини Ходжкіна, а також виявити пухлини Рід-Березовського.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *