МРТ - метод исследования органа слуха

Слід зауважити, що діагностування органів і систем, розташованих в голові, у тому числі й головного мозку, є досить складною процедурою. Застосовувати тут можна далеко не всі методи. Наприклад, променева діагностика виключається з тієї причини, що в головному мозку знаходиться велика кількість нервової тканини. Інвазивні методи практично не застосовуються, оскільки органи зору, слухові органи та вестибулярний апарат розташовані дуже компактно, і це ще ускладнюється цілим комплексом кровоносних судин.

Зважаючи на це, МРТ сьогодні є практичним безальтернативним способом проведення дослідження зони голови й головного мозку. Даний метод характеризує стовідсоткову відсутність опромінення і впливу іонізації на організм пацієнта. Крім того, відсутні різного роду негативні залишкові явища в результаті здійснення діагностичної процедури.

Магнітно-резонансна томографія внутрішнього вуха як один з варіантів включає метод використання томографа при дослідженні головного мозку та інших органів і систем голови (очні орбіти, скроневі кістки, артерії, по яких надходить кров до мозку). Завдяки компактному розташуванню і взаємовпливу, стає можливим проведення обстеження комплексного характеру (за винятком випадків, коли використання діагностики визначено конкретними симптомами).

Коли необхідна МРТ внутрішньої ділянки голови

У разі наявності симптомів, що свідчать про проблеми з внутрішнім вухом, або обумовлюють необхідність виключення слухового апарату з переліку причин виникнення больових відчуттів, здійснюється МРТ внутрішнього вуха. Як симптоми тут можна розглядати:

  • повну або значну втрату слуху;
  • втрату відчуття рівноваги та часті запаморочення;
  • почервоніння і набрякання вух;
  • больові відчуття у вухах, частий свербіж;
  • болі в горлі та носоглотці;
  • підвищення температури тіла;
  • частий дзвін у вухах і незрозумілі шуми;
  • виділення слизу з вуха.

Анемії лицьового нерва, порушення тонусу лицьових м’язів, втрата відчуття рівноваги також є проявами захворювання внутрішнього вуха. В основі цього можуть бути різні причини, але, зазвичай, перш за все, розглядають патології у мостомозжечкових кутах.

Окремо слід звертати увагу на шум у вухах, що з’являється періодично або постійний. Він може бути обумовлений різними причинами, у тому числі тими, що не є наслідком проблем у внутрішньому вусі. Зокрема, біля витоків можуть бути патологічні процеси, що відбуваються в головному мозку, деякі дисфункції судинної системи, проблеми в хребті. Але, насамперед, необхідно проаналізувати саме слухові органи, чому сприяє МРТ внутрішнього вуха.

Що можна з’ясувати за допомогою томографії

Найскладніші й малопомітні зміни, які відбуваються в будові та роботі систем голови та її органів, включаючи й ті, які визначені зоною внутрішнього вуха, ефективно виявляються з допомогою діагностики зони внутрішнього вуха. Ціла серія фотографій всіх зон обстежуваного органу і під усіма кутами зору – ось що видає томограф при МРТ внутрішнього і середнього вуха. Такий метод діагностики виключає можливість невидимих або затемнених областей. Також слід відзначити варіант проекції тривимірної моделі, що можна повертати у різні боки та переглядати під різними кутами, що дозволяє регулювати розмір і чіткість зображення.

Магнітно-резонансна томографія констатує наявність процесів запалення в слуховому нерві, виявляє пухлини, невриноми слухових нервів, наочно демонструє нарости тканин, тріщини і деформації в кісткових структурах, поява метастаз, що походять з інших органів, а також пухлини, порушення вушного лабіринту, наслідки перенесених отитів.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *